Nazywam się Sebastian Stępniewski i jestem dentoholikiem.

Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, którą ukończyłem w 2002 roku. Praktykowałem kilka lat w angielskich klinikach ucząc się europejskiego podejścia do pacjenta i leczenia. Miałem tam szczęście pracować ze swoim przyjacielem i mentorem Johnem Mew, który jest ikoną niepokornej myśli w stomatologii. Obecnie jestem konsultantem protetycznym firmy implantologicznej Osstem, prowadzę szkolenia dla lekarzy i techników.

Antyspecjalista

Nigdy nie ograniczałem się do jednej specjalności, szerokie spojrzenie na problemy pacjenta uważam za jedną z największych swoich zalet jako lekarza. Ani na chwilę nie przestaję uczyć się, jeżdżę na kursy, sympozja i seminaria o zróżnicowanej tematyce. Interesuje mnie głównie protetyka i implantoprotetyka na którą patrzę przez pryzmat szeroko rozumianego aparatu stomatognatycznego, nieobce mi są zagadnienia kondylografii i rehabilitacji narządu żucia . Wiedzę teoretyczną od lat z powodzeniem wcielam w życie, prowadząc pacjentów przez wielodyscyplinarne plany leczenia we współpracy z zaufanymi chirugami twarzowo-czaszkowymi, ortodontami, rehabilitantami i fizjoterapeutami.

Praktyk

Przede wszystkim jednak mam bogate doświadczenie praktyczne. Od kilkunastu lat pracuję przy fotelu 5-6 dni w tygodniu. Pracoholizm? Może… Ale z korzyścią dla mojego doświadczenia i nieustannie rosnącej rzeszy zadowolonych pacjentów. Bardzo duża baza praktyczna pozwala mi to przedstawić pacjentom wszelkie możliwe opcje terapeutyczne tak, aby każdy mógł dokonać świadomego wyboru najlepszego dla siebie postępowania klinicznego.

Partner

Pacjenci cenią mnie nie tylko za profesjonalizm ale również za życzliwe i otwarte podejście do ich problemów i za to, że są świadomymi współuczestnikami procesu odnowy ich zdrowia. Uważam, że pełne porozumienie między lekarzem a pacjentem jest kluczowym aspektem leczenia i realizuję tę ideę z entuzjazmem i radością.

Wasz Dentoholic.

 

Media

Artykuł Doroty Gardias – „Co rodzic powinien wiedzieć?”